var list = document.getElementsByClassName("staff-member-email") list.getElementsByTagName("A").innerHTML = "Email";

Daniel Glassman

Teacher
Special Education Technology

Yakov Goldstein

Teacher
French

Patrice Robitaille

Registrar
French

Abraham Boyarsky

Director General
Administration

Ahad Dehghani

Teacher
Mathematics

Amir Roohi Noozadi

Teacher
Mathematics

Anne Harrison

Teacher
English

Annick Chevrette

Teacher
Special Education Technology

Annie Goldstein

Teacher
French

Carly Sweeny Rosenzweig

Teacher
Early Childhood

Carlyle Hutchinson

Teacher
Early Childhood Care

Caroline Martel

Teacher
Special Education Technology

Chana Leah Grunblatt

Teacher
English

Charles Plourde

Teacher
Special Education Technology

Chloé Patenaude

Teacher
Philosophy

Colleen Flint

Teacher
Psychology

David Lévy

Teacher
Special Education Technology

Deborah Azran

Teacher
Special Education Technology

Dukeslande Florestal

Teacher
Accounting

Eddie Beaucage

Teacher
Early Childhood

Ehsan Fazel

Teacher
Recreational Technology

Eli Meroz

Director of Studies
Admnistration

Elise Balaux

Teacher
Chemistry

Elliot Gimple

Teacher
Accounting

Elyse Levesque

Teacher
Special Education Technology

Emmanuel Martin-Jean

Teacher
Arts and Letters

Enrico Quilico

Teacher
Physical Education

Evelyn Chavi Weisz

Teacher
English

Faycal El Habbal

Teacher
Arts and Letters

Gabriela Roxana Panculescu

Teacher
Early Childhood

Gabriella Campanelli

Teacher
Teacher

Gabrielle Brind'Amour

Teacher
Special Education Technology

Gary Cymbalist

Teacher
English

Goldie Bernfeld

Teacher
Early Childhood

Guillermo Castellanos

Teacher
Communication

Haouaria Balghi

Teacher
Biology

Hinda Adolph

Teacher
Psychology

Hinda Schecter Friedman

Teacher
English

Jacqueline Kaufman-Ludwick

Teacher
Early Childhood Care

Jean-François Meslin

Teacher
History

Jeana Mintz-Goldstein

Teacher
Computer Science

Joelle Librowicz

Teacher
Computer Science

Jonathan Wilansky

Teacher
Cinema

Joseph Twardowski

Teacher
Early Childhood

Karen Ann Sherman

Teacher
Rehabilitaiton Technology

Karl Miville-de Chêne

Teacher
International Trade

Leah Berger

Teacher
Early Childhood

Liane Amara Rebner

Teacher
Special Education Technology

Linda Mahler

Teacher
Early Childhood Care

Louis D'Arcy Dubois

Teacher
Arts and Letters

Marie-Lou Larouche

Teacher
French

Marie-Marcelle Boulanger

Teacher
Special Education Technology

Marylin Charboneau

Teacher
Special Education Technology

Mélanie Delorme

Teacher
Early Childhood

Mendel Meroz

Teacher
Accounting

Michael Edery

Teacher
French

Mordechai Zirkind

Teacher
Accounting

Myriam Martel

Teacher
French

Nadia SchoonHoven

Teacher
Chemistry

Noémie Giguère

Teacher
French

Normand Miron

Teacher
Accounting

Olena Denysenkova

Assistant Financial Aid Officer
Administration

Pascale Nadeau

Teacher
Special Education Technology

Paula Guttman Friedman

Early Childhood Care

Pearl Bratt

Teacher
Computer Science

Perl Greenfeld

Teacher
Humanities

Pier-Olivier Lacoursière

Teacher
Special Education Technology

Ramzi

Assistant Financial Aid Officer
Administration

Riva Sidloi

Teacher
Accounting

Robyne Garellek

Teacher
Early Childhood

Roselyn Fuchs

Teacher
Early Childhood

Ruth Bensimhon

Program Coordinator
Early Childhood

Samuel Augustin

Teacher
Special Education Technology

Sarah Malka

Teacher
Special Education Technology

Sarah Meguira

Teacher
Special Education Technology

Sefi Ziad

Teacher
Physical Education

Seyyed Nima Nateghi

Teacher
Physics

Shloime Engel

Teacher
Business Administration

Sophie Dickins

Teacher
International Trade

Stéphanie Bossé

Teacher
Special Education Technology

Sweeney Jones Doremy

Teacher
Special Education Technology

Thi My Dung Nguyen

Teacher
Accounting

Tirza Sputz

Teacher
Early Childhood

Trung Thanh Nguyen

Teacher
Accounting

Valérie Leclair

Teacher
Special Education Technology

Valeriia Svitanko

Teacher
English

Virginie Vaillancourt

Teacher
Special Education Technology

Zarie Altit

Teacher
French